Boron
Anasayfa > Boron

Çevre Dostu, Ekonomik, Doğal Temizlik: Boron

Dünya Bor Lideri Eti Maden'in bor ve borlu ürünlerin temizlik sektöründe kullanılması amacıyla yürütülen Ar- Ge projelerinin sonucu olarak üretilen “Boron” bordan elde edilen boraks, bitkisel sabun, soda aktif oksijen ve benzeri tamamen doğal maddelerden üretilmektedir. “Boron” üretiminde kullanılan boraks bileşenleri; su, oksijen, sodyum ve bordan meydana gelen, toprakta ve bitkilerde bulunan doğal bir mineraldir. “Boron”; insan sağlığını tehdit etmeyen, fosfat içermeyen çevreye duyarlı, borat özlü ve yerli bir temizlik ürünüdür. Petro - kimya içerikli deterjanlar çamaşırlar üzerinde kimyasal kalıntılar bırakarak çamaşırların kullanım ömrünün azalmasına neden olmaktadır.

Borlu temizlik ürünü “Boron” ise kullanım alanlarında hiçbir kalıntı bırakmaz. Antibakteriyel özelliği ile insan sağlığını tehdit etmez. Yüksek hijyen sağlayarak çamaşırların kullanım ömürlerinin uzamasına yardımcı olur.

 

Renkleri Soldurmadan Güçlü Temizlik

Güçlü bir beyazlatıcı ve ağartıcı olan bor, beyaz çamaşırlarda yüksek hijyen sağlamaktadır. Eti Maden tarafından geliştirilen “Boron”da beyaz ve renkli çamaşırları üzerinde oluşan evsel ve endüstriyel lekeleri renkleri ve çamaşırları olumsuz olarak etkilemeden kolaylıkla çıkarmaktadır. Koku giderici özelliğe sahip olan boraksla üretilen “Boron”; köpüksüz ve ek bir petro- kimya içerikli ürüne ihtiyaç duymadan çamaşırları yumuşatır. Çamaşırlar üzerinde oluşabilecek mantar oluşumunu engelleyerek kötü kokuların oluşmasının önüne geçer. Leke çıkarmada petro - kimya içerikli deterjanlarla aynı seviyede olan “Boron”, hem endüstriyel alanda hem de evde rahatlıkla kullanılabilir.

 

Sağlıklı Temizlik: Boron

Çamaşır makinelerinde petro-kimya içerikli ürünlerin kullanıma bağlı oluşan deterjan kalıntıları çeliğin aşınmasına ve makinenin hem temizlik performansını hem de kullanım ömrünü olumsuz olarak etkilemektedir. Doğal ürünlerden üretilen “Boron” ise çamaşır makinelerinde hiçbir kalıntı bırakmaz. Çeliğin aşınmasını azaltarak makinelere zarar vermez. En zorlu lekeleri kolaylıkla temizleyen “Boron”, suda bulunan aktif oksijeni dengeleyerek suyu yumuşatır ve lekelerin kolaylıkla çıkmasını sağlar. Yıkama süresini düşürerek hem su tüketimini minimum seviye indirir hem de tasarruf edilmesini sağlar.

BORON’un Doğal Mineralli Temizliği Artık Bulaşıklarda!

Türkiye'nin en çok tercih edilen doğal mineralli temizlik ürünü BORON, çamaşırlardan sonra şimdi de bulaşıklarda üstün temizlik ve hijyen sağlıyor.Petrol türevleri, fosfat ve parfüm içermeyen BORON Doğal Mineralli Bulaşık Temizlik Ürünleri, bor madeninin temizleme, yumuşatma, anti alerjen ve hijyen etkileriyle geliştirilen özel formülüyle bulaşıklarda ekstra temizlik sunuyor.BORON Doğal Mineralli Bulaşık Temizlik Ürünleri; elde yıkama için sıvı, makineler için jel ve parlatıcı çeşitleriyle, Türkiye’nin tüm mutfaklarına üstün temizlik gücünü getiriyor. 

 

Güncellenme Tarihi: 2020-06-23 17:00:50

Genel Müdürlük
Kızılırmak Mahallesi 1443. Cadde No:5 06530 Çukurambar-Çankaya/ANKARA
Telefon
+90 (312) 294 20 00
+90 (312) 230 71 84
Kep
etimaden@hs01.kep.tr
© 2024 Eti Maden