ÇEVRE
Anasayfa > ÇEVRE

Çevreye Duyarlı Yüksek Verimli Bor

Türkiye’nin en değerli madeni borun üretilmesi ve işletilmesi faaliyetlerini gerçekleştiren Eti Maden çevre sorumlulukları kapsamında; verimli ve sürdürülebilir süreç yönetimiyle doğal hayatı ve çevreyi etkileyebilecek bütün olumsuzluklara karşı gereken önlemleri almaktadır. Üretim aşamasının başından sonuna kadar atık oluşumunu minimum seviyeye indirerek çevre duyarlılığını ön planda tutan bir üretim politikası izlemektedir. Tüm yasal mevzuatlara uygun olarak çevre dostu, yüksek verimli, kaliteli bor ürünleri üretmeye devam etmektedir.

Çalışanlarıyla birlikte yürüttüğü ağaçlandırma ve doğal kaynakları atıklardan arındırma projeleriyle doğayla uyum içerisinde bir üretim gerçekleştirerek çevreye ve doğal yaşama karşı üstün bir hassasiyet göstermektedir. TS 14001 Çevre Yönetim Sistemi Belgesi ile çevreye karşı duyarlılığını destekleyerek çevre bilincini her geçen gün geliştirmektedir.

Bor ile Temiz ve Sağlıklı Bir Gelecek

Eti Maden, bor ve bor ürünleri konusunda uzmanlaşmış profesyonelleriyle ve modern teknolojilerle borlu ürünlerden maksimum verimi elde ederek doğal kaynakların tüketimini en düşük seviyelere indirmeyi amaç edinmiştir. Geliştirdiği çevre politikalarıyla Türkiye’nin doğal zenginliğini koruyan ve geliştiren Eti Maden çalışanlarına verdiği periyodik eğitimlerle çevre bilinci konusunda farkındalık oluşturmaktadır.

Tesis ve proses alanlarının oluşturulmasında çevresel etkileri göz önünde bulunduran Eti Maden, çevreye olan sorumluluklarını yerine getirmektedir. Tüm üretim aşamalarında iklim değişikliğini olumsuz anlamda etkileyebilecek bütün aksiyonları engelleyen Eti Maden, temiz ve sağlıklı bir çevrenin gelecek nesillere aktarılmasına yardımcı olmaktadır.

Güncellenme Tarihi: 2018-07-06 18:18:19

Genel Müdürlük
Kızılırmak Mahallesi 1443. Cadde No:5 06530 Çukurambar-Çankaya/ANKARA
Telefon
+90 (312) 294 20 00
+90 (312) 230 71 84
Kep
etimaden@hs01.kep.tr
© 2024 Eti Maden