İŞ SAĞLIĞI VE GÜVENLİĞİ
Anasayfa > İŞ SAĞLIĞI VE GÜVENLİĞİ

Minimum Risk, Maksimum Güvenlik

Eti Maden, bütün tesislerindeki çalışma alanlarında, bor ve bor ürünlerinin tüm üretim aşamalarında iş ve işçi sağlığını ön planda tutarak çalışanlarının sağlığını ve güvenliğini ortaya çıkabilecek bütün olumsuz durumlardan korumak ve risklerini en aza indirmek için iş sağlığı ve güvenliğini maksimum seviyede tutmaktadır.

Türkiye’nin en değerli yer altı kaynaklarından olan borun çıkarıldığı ve işlendiği Eti Maden tesislerinde; toz, gürültü, titreşim, aydınlatma, termal konfor gaz ölçümlerini içeren ortam ve kişisel maruziyet ölçümlerini periyodik olarak yapmakta iş ve işçi sağlığını her zaman kontrol altında tutmaktadır.

Göğüs radyografileri, spirometri (solunum fonksiyon) testi, göz muayenesi, odyometri (işitme) testi gibi kontroller belirli aralıklarda yapılarak personellerin olumsuz sonuçlarla karşılaşmasının önüne geçilmektedir.

Yüksek Standartlarda Güvenli Tesisler

Çalışma alanının güvenli ve işçi sağlığı dostu bir mekana dönüşmesi için gerekli olan TS 18001 İş Sağlığı ve Güvenliği Yönetim Sistemi Belgesi ile tesislerini güvenli bir alana dönüştüren Eti Maden, yürütülen faaliyetlerle iş sağlığı ve güvenliğine yüksek hassasiyet göstermektedir.

Eti Maden tarafından iş ve işçi güvenliği kapsamında verilen farkındalık eğitimlerinde personelin işini en düşük risklerle organize etmesi hedeflenmiştir.

Dünya Bor Lideri Eti Maden, çalışanlarına bilinçlendirme ve eğitim projesi olan Afete Hazır Türkiye semineri kapsamında; olası kaza anlarının ilk 72 saatinde doğru davranış biçimleri, çalışma alanlarında alınabilecek önlemler vb. konularda eğitimler vererek iş ve işçi sağlığı güvenliğini maksimum seviyede sabitlemeyi hedeflemektedir.

Güncellenme Tarihi: 2018-07-06 18:13:42

Genel Müdürlük
Kızılırmak Mahallesi 1443. Cadde No:5 06530 Çukurambar-Çankaya/ANKARA
Telefon
+90 (312) 294 20 00
+90 (312) 230 71 84
Kep
etimaden@hs01.kep.tr
© 2024 Eti Maden