LABORATUVARLAR
Anasayfa > LABORATUVARLAR

Uluslararası Referanslarla Akrediteli Laboratuvarlar

Bor ve borlu ürünler hakkında bilimsel verilerin temin edilmesi konusunda hizmet veren Eti Maden; kalite odaklı yaklaşımıyla analiz metotlarının öngördüğü gereklilikleri yerine getirerek, kurum içi ve kurum dışı eğitimlerle uzmanlıkları geliştirilen profesyoneller aracılığıyla tam zamanında, eksiksiz ve güvenilir bir hizmet sunmaktadır.

Bor madeninin geleceğini tasarlayan Eti Maden, bor ve bor ürünlerinin kalite standartlarını tespit etmek ve düşük maliyetlerle daha yüksek üretim verimine ulaştırmak amacıyla TS EN ISO/IEC 17025:2005 Laboratuvar Kalite Politikası, TS EN ISO /IEC 17025:2005 Laboratuvar ve Deney Cihazları Akreditasyon Sözleşmesi ve TS EN ISO/IEC 17025:2005 Laboratuvar ve Deney Cihazları Akreditasyon Sertifikası ve Akreditasyon Kapsamı belgeleriyle uluslararası standartlara uygun laboratuvarlar oluşturmuştur. Ar – Ge proje çalışmalarında ihtiyaç duyulan analizlerin yapıldığı bu laboratuvarlar; yaş analiz laboratuvarı ve enstrümental analiz laboratuvarlarıdır. Söz konusu laboratuvarlarda;

  • Bor Bileşikleri Analizleri
  • Kromit Cevheri Analizleri
  • Trona Analizleri
  • Doğal Silikatlar ve Barit Cevheri Analizleri
  • Su Analizleri
  • Diğer Analizler (Elek Analizleri, Yoğunluk, Termogravimetrik analiz, numune hazırlama)

Yapılmaktadır.

Global Kalite Standartlarında Yüksek Verim

Eti Maden’in Kütahya – Emet, Balıkesir – Bigadiç, Bursa-Kestelek, Balıkesir – Bandırma ve Eskişehir – Kırka tesislerinde üretilen tüm bor ürünlerinin ileri teknoloji ürünü olan cihazlarda fiziksel ve kimyasal analizleri yapılarak kalite araştırması yapılmaktadır.

Türkiye’nin en değerli madeni bor ve bor ürünlerini uluslararası kalite standartlarında yüksek verimli, kaliteli, sürdürülebilir ve düşük maliyetlerle üretmeyi hedefleyen Eti Maden; laboratuvar çalışmalarında talepler doğrultusunda bor ve bor ürünleri başta olmak üzere kuruluşun iştigal alanındaki farklı minerallerin de analizlerini yaparak Türkiye ve dünya madenciliğine bilimsel verilerle katkıda bulunmaktadır. Ayrıca, Madencilik sektöründeki gelişmelere yön veren bu laboratuvarlarda; yürütülen Ar-Ge projelerine katılım sağlanması, müşteri geribildirim doğrultusunda araştırma/analiz yapılması ve üçüncü şahısların talepleri doğrultusunda ücret karşılığında analiz gerçekleştirilmesi   gibi faaliyetler sürdürülmektedir.

Eti Maden’in laboratuvar araştırmalarındaki hedefi; talepleri dikkate alarak memnuniyet seviyesini en üst noktaya taşımaktadır. Bu doğrultuda, madencilik sektöründeki teknolojik gelişmeleri yakından takip edip, sürekli olarak laboratuvarlarını geliştirmektedir. Tarafsızlık, bağımsızlık, gizlilik, güvenilirlik ve kalite odaklı yaklaşım; laboratuvarlarda temel hizmet ilkeleri olarak benimsenmiştir.

 

Güncellenme Tarihi: 2018-07-01 20:56:03

Genel Müdürlük
Kızılırmak Mahallesi 1443. Cadde No:5 06530 Çukurambar-Çankaya/ANKARA
Telefon
+90 (312) 294 20 00
+90 (312) 230 71 84
Kep
etimaden@hs01.kep.tr
© 2024 Eti Maden